EPCOS (TDK) B78148S1684J
B78148S1684J picture photo
Mfg. Part Number
B78148S1684J
Brief Description
FIXED IND 680UH 150MA 10 OHM TH
Datasheet Download
B78148S1684J.pdf
Availability of B78148S1684J
QUANTITY
B78148S1684J Order Process
Ship out your order
Specifications of B78148S1684J
Internal Part NumberEIS-B78148S1684J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±5%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant1.9MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78148S1684J
Related LinksB78148, B78148S1684J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78148S1684J Details Description
Related parts for B78148S1684J
CAP CER 220PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 37POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 48DIP datasheet.pdf
IC DAC 5V 16BIT BUFF 16LFCSP datasheet.pdf
STOP PIN ISO datasheet.pdf
CBL ASSY 9913 UHFM UHFM datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 17.78MM datasheet.pdf
500 TB RIS CLA STACK datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST-NC 10A datasheet.pdf