EPCOS (TDK) B78148S1822J
B78148S1822J picture photo
Mfg. Part Number
B78148S1822J
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 690MA 480 MOHM
Datasheet Download
B78148S1822J.pdf
Availability of B78148S1822J
QUANTITY
B78148S1822J Order Process
Ship out your order
Specifications of B78148S1822J
Internal Part NumberEIS-B78148S1822J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±5%
Current Rating690mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)480 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78148S1822J
Related LinksB78148, B78148S1822J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78148S1822J Details Description
Related parts for B78148S1822J
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SOT323-5 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRAY datasheet.pdf
OSC MEMS 22.1184MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 780FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf