EPCOS (TDK) B78148T1123J9
B78148T1123J9 picture photo
Mfg. Part Number
B78148T1123J9
Brief Description
FIXED IND 12UH 190MA 2.4 OHM TH
Datasheet Download
B78148T1123J9.pdf
Availability of B78148T1123J9
QUANTITY
B78148T1123J9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B78148T1123J9
Internal Part NumberEIS-B78148T1123J9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating190mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.130" Dia (3.30mm)
Height - Seated (Max)0.386" (9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78148T1123J9
Related LinksB78148, B78148T1123J9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78148T1123J9 Details Description
Related parts for B78148T1123J9
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC AXIAL datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 75.31X22 X 18.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 100V 550MA 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
GDT 470V 30% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 30POS datasheet.pdf