EPCOS (TDK) B78148T1273J9
B78148T1273J9 picture photo
Mfg. Part Number
B78148T1273J9
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 160MA 3.6 OHM TH
Datasheet Download
B78148T1273J9.pdf
Availability of B78148T1273J9
QUANTITY
B78148T1273J9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B78148T1273J9
Internal Part NumberEIS-B78148T1273J9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±5%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.6 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant27MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.130" Dia (3.30mm)
Height - Seated (Max)0.386" (9.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78148T1273J9
Related LinksB78148, B78148T1273J9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78148T1273J9 Details Description
Related parts for B78148T1273J9
DIODE ZENER 3.6V 200MW MINI3 datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf