EPCOS (TDK) B82141A1472K9
B82141A1472K9 picture photo
Mfg. Part Number
B82141A1472K9
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 530MA 360 MOHM
Datasheet Download
B82141A1472K9.pdf
Availability of B82141A1472K9
QUANTITY
B82141A1472K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82141A1472K9
Internal Part NumberEIS-B82141A1472K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSBC
PackagingTape & Box (TB)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±10%
Current Rating530mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82141A1472K9
Related LinksB82141, B82141A1472K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82141A1472K9 Details Description
Related parts for B82141A1472K9
TERM BLOCK HDR 6POS 110DEG 3.5MM datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC QUAD PLL FOR DTV 16-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 150K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 200V 6A DO4 datasheet.pdf