EPCOS (TDK) B82143A1822J
B82143A1822J picture photo
Mfg. Part Number
B82143A1822J
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 1.15A 240 MOHM
Datasheet Download
B82143A1822J.pdf
Availability of B82143A1822J
QUANTITY
B82143A1822J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82143A1822J
Internal Part NumberEIS-B82143A1822J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±5%
Current Rating1.15A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82143A1822J
Related LinksB82143, B82143A1822J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82143A1822J Details Description
Related parts for B82143A1822J
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
VARISTOR 42V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 3A SMC datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 750MA 130 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X18 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 10NS 176TQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOTOR CABLE datasheet.pdf
DIODE GP 2KV 330A DO205AB datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf