EPCOS (TDK) B82143B1103K
B82143B1103K picture photo
Mfg. Part Number
B82143B1103K
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.1A 250 MOHM TH
Datasheet Download
B82143B1103K.pdf
Availability of B82143B1103K
QUANTITY
B82143B1103K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82143B1103K
Internal Part NumberEIS-B82143B1103K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82143B1103K
Related LinksB82143, B82143B1103K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82143B1103K Details Description
Related parts for B82143B1103K
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 25W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf