EPCOS (TDK) B82144A2822J
B82144A2822J picture photo
Mfg. Part Number
B82144A2822J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 8.2UH THROUGH HOLE
Datasheet Download
B82144A2822J.pdf
Availability of B82144A2822J
QUANTITY
B82144A2822J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82144A2822J
Internal Part NumberEIS-B82144A2822J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLBC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±5%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82144A2822J
Related LinksB82144, B82144A2822J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82144A2822J Details Description
Related parts for B82144A2822J
RES 500 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER SHD 30POS TOP W/BOSS datasheet.pdf
IC OFF-LINE CONVERTER 60V IPAK datasheet.pdf
HEADER 14POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 3POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
254 TB SPR CLA 180D A/T datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.3A 135 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf