EPCOS (TDK) B82144A2822J
B82144A2822J picture photo
Mfg. Part Number
B82144A2822J
Brief Description
FIXED IND 8.2UH THROUGH HOLE
Datasheet Download
B82144A2822J.pdf
Availability of B82144A2822J
QUANTITY
B82144A2822J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82144A2822J
Internal Part NumberEIS-B82144A2822J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±5%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82144A2822J
Related LinksB82144, B82144A2822J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82144A2822J Details Description
Related parts for B82144A2822J
CAP TANT 2.2UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 9.84"L X 7.09"W datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
RES 184 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC RETIMER 4CH MULTI-RATE 48WQFN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf