EPCOS (TDK) B82412A3681K
B82412A3681K picture photo
Mfg. Part Number
B82412A3681K
Brief Description
FIXED IND 680NH 180MA 1.4 OHM
Datasheet Download
B82412A3681K.pdf
Availability of B82412A3681K
QUANTITY
B82412A3681K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82412A3681K
Internal Part NumberEIS-B82412A3681K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreCeramic
Inductance680nH
Tolerance±10%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant400MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82412A3681K
Related LinksB82412, B82412A3681K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82412A3681K Details Description
Related parts for B82412A3681K
FLEX CABLE - AFG15A/AF15/AFG15A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 92.4 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 487 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE-225-2-0420 05000C datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 8C datasheet.pdf