EPCOS (TDK) B82422A1103J100
B82422A1103J100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A1103J100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 180MA 1.6 OHM SMD
Datasheet Download
B82422A1103J100.pdf
Availability of B82422A1103J100
QUANTITY
B82422A1103J100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A1103J100
Internal Part NumberEIS-B82422A1103J100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±5%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq27 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A1103J100
Related LinksB82422A, B82422A1103J100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A1103J100 Details Description
Related parts for B82422A1103J100
IC REG LDO 5.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.59KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf