EPCOS (TDK) B82422A1152K100
B82422A1152K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A1152K100
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 340MA 500 MOHM
Datasheet Download
B82422A1152K100.pdf
Availability of B82422A1152K100
QUANTITY
B82422A1152K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A1152K100
Internal Part NumberEIS-B82422A1152K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±10%
Current Rating340mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant270MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A1152K100
Related LinksB82422A, B82422A1152K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A1152K100 Details Description
Related parts for B82422A1152K100
ANT 418MHZ PRMNT SA 1/4 WAV WHIP datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 750MA 360 MOHM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VMT3 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 1MSPS 48-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C R/A SHIELDED datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8" 100FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf