EPCOS (TDK) B82422A3120K100
B82422A3120K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A3120K100
Brief Description
FIXED IND 12NH 700MA 100 MOHM
Datasheet Download
B82422A3120K100.pdf
Availability of B82422A3120K100
QUANTITY
B82422A3120K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A3120K100
Internal Part NumberEIS-B82422A3120K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance12nH
Tolerance±10%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3.5GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A3120K100
Related LinksB82422A, B82422A3120K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A3120K100 Details Description
Related parts for B82422A3120K100
FILTER POWER LINE EMI 6A WIRE datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DSUB CABLE - CMP25S/AE25M/X datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
MODULE SDRAM 128MB 168DIMM datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG RED 1000' datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf