EPCOS (TDK) B82422A3680K100
B82422A3680K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A3680K100
Brief Description
FIXED IND 68NH 480MA 210 MOHM
Datasheet Download
B82422A3680K100.pdf
Availability of B82422A3680K100
QUANTITY
B82422A3680K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A3680K100
Internal Part NumberEIS-B82422A3680K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package2,000
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance68nH
Tolerance±10%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.15GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A3680K100
Related LinksB82422A, B82422A3680K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A3680K100 Details Description
Related parts for B82422A3680K100
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
BS II DUAL datasheet.pdf
WE-CBF SMD EMI SUPP FERRITE BEAD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 40POS HL LOW P datasheet.pdf
MS47 WELD SHIELD 1425MM datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf