EPCOS (TDK) B82422A3681J108
B82422A3681J108 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A3681J108
Brief Description
FIXED IND 680NH 145MA 2.4 OHM
Datasheet Download
B82422A3681J108.pdf
Availability of B82422A3681J108
QUANTITY
B82422A3681J108 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A3681J108
Internal Part NumberEIS-B82422A3681J108
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package8,000
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance680nH
Tolerance±5%
Current Rating145mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 30MHz
Frequency - Self Resonant280MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A3681J108
Related LinksB82422A, B82422A3681J108 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A3681J108 Details Description
Related parts for B82422A3681J108
POT 100 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 54BGA datasheet.pdf
FERRITE BEAD ARRAY 120 OHM 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.9V SC-82AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
24 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
25POS F PC REAR SP 830PF FILT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 5V 10UA datasheet.pdf