EPCOS (TDK) B82422A3820K100
B82422A3820K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A3820K100
Brief Description
FIXED IND 82NH 450MA 240 MOHM
Datasheet Download
B82422A3820K100.pdf
Availability of B82422A3820K100
QUANTITY
B82422A3820K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A3820K100
Internal Part NumberEIS-B82422A3820K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package2,000
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance82nH
Tolerance±10%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.05GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A3820K100
Related LinksB82422A, B82422A3820K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A3820K100 Details Description
Related parts for B82422A3820K100
TERM LOCK/FORK NYL 12-10AWG #6 datasheet.pdf
IC VOLT DET 2.4V NCH OD SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 WW datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
IC MICROPWR COMP DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
RES MO 2W 37.4K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 200MM PREWIRE MOD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf