EPCOS (TDK) B82422H1103K100
B82422H1103K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422H1103K100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 300MA 460 MOHM
Datasheet Download
B82422H1103K100.pdf
Availability of B82422H1103K100
QUANTITY
B82422H1103K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422H1103K100
Internal Part NumberEIS-B82422H1103K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SIMID
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422H1103K100
Related LinksB82422H, B82422H1103K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422H1103K100 Details Description
Related parts for B82422H1103K100
CONN HEADER 41POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 900A 690V 2/110 AR UC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 400VAC Y5U RDL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.150" 3MM 2LD datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR 26POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3113K 4SMD datasheet.pdf
IC PMU PWR MGMT CONV 98BGA datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8SMD datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP YLW 15/32 TRANSP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf