EPCOS (TDK) B82422T1222K
B82422T1222K picture photo
Mfg. Part Number
B82422T1222K
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 320MA 800 MOHM
Datasheet Download
B82422T1222K.pdf
Availability of B82422T1222K
QUANTITY
B82422T1222K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422T1222K
Internal Part NumberEIS-B82422T1222K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating320mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422T1222K
Related LinksB82422, B82422T1222K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422T1222K Details Description
Related parts for B82422T1222K
OSC XO 43.9MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 256CABGA datasheet.pdf
KIT FERRITE SMD 0402-0805 SIZES datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A TO220F datasheet.pdf
REPLACEMENT MODULE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
MINI-FIT JR VERT HDR ASSY 4POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 16V 16W datasheet.pdf