EPCOS (TDK) B82422T1561J
B82422T1561J picture photo
Mfg. Part Number
B82422T1561J
Brief Description
FIXED IND 560NH 450MA 310 MOHM
Datasheet Download
B82422T1561J.pdf
Availability of B82422T1561J
QUANTITY
B82422T1561J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422T1561J
Internal Part NumberEIS-B82422T1561J
Material - CoreFerrite
Inductance560nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)310 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422T1561J
Related LinksB82422, B82422T1561J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422T1561J Details Description
Related parts for B82422T1561J
CONN HDR BRKWAY .100 40POS VERT datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 190MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
IC VCXO/MULTIPLIER 16-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS SP-NO 6A 8-SOP datasheet.pdf
D4N-6B32R datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 480V 5A datasheet.pdf