EPCOS (TDK) B82422T1561K
B82422T1561K picture photo
Mfg. Part Number
B82422T1561K
Brief Description
FIXED IND 560NH 450MA 310 MOHM
Datasheet Download
B82422T1561K.pdf
Availability of B82422T1561K
QUANTITY
B82422T1561K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422T1561K
Internal Part NumberEIS-B82422T1561K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreFerrite
Inductance560nH
Tolerance±10%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)310 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422T1561K
Related LinksB82422, B82422T1561K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422T1561K Details Description
Related parts for B82422T1561K
SWITCH DETECT SNAPACT SPDT RIGHT datasheet.pdf
CAP 50F -20% +80% 2.5V T/H datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 63MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 4.70 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 40A TO218 datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 352CQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 40A datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf