EPCOS (TDK) B82422T1562J
B82422T1562J picture photo
Mfg. Part Number
B82422T1562J
Brief Description
FIXED IND 5.6UH 200MA 1.6 OHM
Datasheet Download
B82422T1562J.pdf
Availability of B82422T1562J
QUANTITY
B82422T1562J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422T1562J
Internal Part NumberEIS-B82422T1562J
Material - CoreFerrite
Inductance5.6µH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq27 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422T1562J
Related LinksB82422, B82422T1562J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422T1562J Details Description
Related parts for B82422T1562J
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 20-SSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 240MA 4.6 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 138.5 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OR CTRLR BRIDGE RECT 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf