EPCOS (TDK) B82422T3270J
B82422T3270J picture photo
Mfg. Part Number
B82422T3270J
Brief Description
FIXED IND 27NH 450MA 170 MOHM
Datasheet Download
B82422T3270J.pdf
Availability of B82422T3270J
QUANTITY
B82422T3270J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422T3270J
Internal Part NumberEIS-B82422T3270J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422T3270J
Related LinksB82422, B82422T3270J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422T3270J Details Description
Related parts for B82422T3270J
FIXED IND 33UH 970MA 165 MOHM datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER DL 4BIT 16SOP datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOD IPM 600V 15A MINI DIP datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 4UDFN datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf