EPCOS (TDK) B82432C1222K
B82432C1222K picture photo
Mfg. Part Number
B82432C1222K
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 480MA 430 MOHM
Datasheet Download
B82432C1222K.pdf
Availability of B82432C1222K
QUANTITY
B82432C1222K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82432C1222K
Internal Part NumberEIS-B82432C1222K
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)430 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant90MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82432C1222K
Related LinksB82432, B82432C1222K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82432C1222K Details Description
Related parts for B82432C1222K
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HOOK&LOOP TAKTY .33"18# GRN 15' datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
OEM PROD RED datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
IC FPGA 540 I/O 724BGA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf