EPCOS (TDK) B82432C1563K
B82432C1563K picture photo
Mfg. Part Number
B82432C1563K
Brief Description
FIXED IND 56UH 200MA 2.5 OHM SMD
Datasheet Download
B82432C1563K.pdf
Availability of B82432C1563K
QUANTITY
B82432C1563K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82432C1563K
Internal Part NumberEIS-B82432C1563K
Material - CoreFerrite
Inductance56µH
Tolerance±10%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82432C1563K
Related LinksB82432, B82432C1563K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82432C1563K Details Description
Related parts for B82432C1563K
TRIAC SENS GATE 200V 1A TO92 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 16A 250V datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MNT datasheet.pdf