EPCOS (TDK) B82462G4333M
B82462G4333M picture photo
Mfg. Part Number
B82462G4333M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 850MA 230 MOHM
Datasheet Download
B82462G4333M.pdf
Availability of B82462G4333M
QUANTITY
B82462G4333M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82462G4333M
Internal Part NumberEIS-B82462G4333M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82462G4
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating850mA
Current - Saturation720mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)230 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82462G4333M
Related LinksB82462, B82462G4333M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82462G4333M Details Description
Related parts for B82462G4333M
IC FLASH 1MBIT 90NS 52PLCC datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF -5/5 PSI datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID ST 24VDC datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 1.5A SYNC 6-USP datasheet.pdf
CONN 18POS 0.8MM SMT datasheet.pdf