EPCOS (TDK) B82462G4684M
B82462G4684M picture photo
Mfg. Part Number
B82462G4684M
Brief Description
FIXED IND 680UH 200MA 4.05 OHM
Datasheet Download
B82462G4684M.pdf
Availability of B82462G4684M
QUANTITY
B82462G4684M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82462G4684M
Internal Part NumberEIS-B82462G4684M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82462G4
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating200mA
Current - Saturation150mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.05 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82462G4684M
Related LinksB82462, B82462G4684M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82462G4684M Details Description
Related parts for B82462G4684M
CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
IC TRANSIMPEDANCE AMP 16TQFN datasheet.pdf
BOARD TFP2 FLASH PROGR 73S12XX datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf