EPCOS (TDK) B82464Z4332M
B82464Z4332M picture photo
Mfg. Part Number
B82464Z4332M
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 5.5A 12 MOHM SMD
Datasheet Download
B82464Z4332M.pdf
Availability of B82464Z4332M
QUANTITY
B82464Z4332M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82464Z4332M
Internal Part NumberEIS-B82464Z4332M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82464Z4
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating5.5A
Current - Saturation5.9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82464Z4332M
Related LinksB82464, B82464Z4332M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82464Z4332M Details Description
Related parts for B82464Z4332M
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
IC TRANSL LOGIC 16CH 40-TQFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 200K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100UF 4V X6T 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf