EPCOS (TDK) B82473M1153K
B82473M1153K picture photo
Mfg. Part Number
B82473M1153K
Brief Description
FIXED IND 15UH 1.8A 90 MOHM SMD
Datasheet Download
B82473M1153K.pdf
Availability of B82473M1153K
QUANTITY
B82473M1153K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82473M1153K
Internal Part NumberEIS-B82473M1153K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82473M1
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating1.8A
Current - Saturation2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.327" L x 0.287" W (8.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82473M1153K
Related LinksB82473, B82473M1153K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82473M1153K Details Description
Related parts for B82473M1153K
IC Z8 20MHZ C91 W/7 PORTS 68PLCC datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC TXRX CEPT PRIMARY RATE 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf