EPCOS (TDK) B82475A1333M
B82475A1333M picture photo
Mfg. Part Number
B82475A1333M
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.5A 120 MOHM SMD
Datasheet Download
B82475A1333M.pdf
Availability of B82475A1333M
QUANTITY
B82475A1333M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82475A1333M
Internal Part NumberEIS-B82475A1333M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82475A1
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.5A
Current - Saturation1.6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82475A1333M
Related LinksB82475, B82475A1333M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82475A1333M Details Description
Related parts for B82475A1333M
CONN PIN 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC DVR HS DUAL MOSFET 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK 3.50MM 5POS datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 310MA 1.55 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf