EPCOS (TDK) B82476B1333M100
B82476B1333M100 picture photo
Mfg. Part Number
B82476B1333M100
Brief Description
FIXED IND 33UH 2.3A 88 MOHM SMD
Datasheet Download
B82476B1333M100.pdf
Availability of B82476B1333M100
QUANTITY
B82476B1333M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82476B1333M100
Internal Part NumberEIS-B82476B1333M100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductB82476B1 SMT Inductors
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82476B1
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating2.3A
Current - Saturation2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)88 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)