EPCOS (TDK) B82476B1334M100
B82476B1334M100 picture photo
Mfg. Part Number
B82476B1334M100
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330UH 650MA 810 MOHM
Datasheet Download
B82476B1334M100.pdf
Availability of B82476B1334M100
QUANTITY
B82476B1334M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82476B1334M100
Internal Part NumberEIS-B82476B1334M100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductB82476B1 SMT Inductors
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82476B1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating650mA
Current - Saturation600mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)810 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82476B1334M100
Related LinksB82476B, B82476B1334M100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82476B1334M100 Details Description
Related parts for B82476B1334M100
VARISTOR 135V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 47A TO-262 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KIT ETHERNET TAP PROBE TIP STC datasheet.pdf
RES SMD 3.74 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 182 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf