EPCOS (TDK) B82477G4153M
B82477G4153M picture photo
Mfg. Part Number
B82477G4153M
Brief Description
FIXED IND 15UH 4.5A 27 MOHM SMD
Datasheet Download
B82477G4153M.pdf
Availability of B82477G4153M
QUANTITY
B82477G4153M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82477G4153M
Internal Part NumberEIS-B82477G4153M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82477G4
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating4.5A
Current - Saturation5.25A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)27 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.503" L x 0.503" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82477G4153M
Related LinksB82477, B82477G4153M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82477G4153M Details Description
Related parts for B82477G4153M
CAP FILM 2200PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLN 250V 15A datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 250V 0805 datasheet.pdf
RES 62.75K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 95MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 10A 12VDC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf