EPCOS (TDK) B82477P4392M
B82477P4392M picture photo
Mfg. Part Number
B82477P4392M
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 8A 10 MOHM SMD
Datasheet Download
B82477P4392M.pdf
Availability of B82477P4392M
QUANTITY
B82477P4392M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82477P4392M
Internal Part NumberEIS-B82477P4392M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package350
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82477P4
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±20%
Current Rating8A
Current - Saturation9.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82477P4392M
Related LinksB82477, B82477P4392M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82477P4392M Details Description
Related parts for B82477P4392M
IC FLASH 16MBIT 110NS 48UBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 100PS DL .100 BLK datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR TLV62566 datasheet.pdf
CONTACT PIN 16-20AWG CRMP NICKEL datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 230VAC TERM datasheet.pdf