| Internal Part Number | EIS-B82614R2801A30 | |
| Standard Package | 400 | |
| Category | Filters | |
| Family | Common Mode Chokes | |
| Series | - | |
| Packaging | Tray | |
| Filter Type | Power Line | |
| Number of Lines | 2 | |
| Inductance | 3mH | |
| Current | 800mA | |
| DC Resistance (DCR) | 1.9 Ohm | |
| Impedance | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Size / Dimension | 1.280" L x 0.827" W (32.50mm x 21.00mm) | |
| Height (Max) | 1.220" (31.00mm) | |