EPCOS (TDK) B82623G1A10
B82623G1A10 picture photo
Mfg. Part Number
B82623G1A10
Brief Description
RING CORE CHOKE 2X82UH 2A
Datasheet Download
B82623G1A10.pdf
Availability of B82623G1A10
QUANTITY
B82623G1A10 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82623G1A10
Internal Part NumberEIS-B82623G1A10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
Series-
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance82µH
Current2A
DC Resistance (DCR)100 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.102" L x 1.063" W (28.00mm x 27.00mm)
Height (Max)0.740" (18.80mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82623G1A10
Related LinksB8262, B82623G1A10 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82623G1A10 Details Description
Related parts for B82623G1A10
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.2V 20HTSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE A 22POS datasheet.pdf