EPCOS (TDK) B82721A2501N1
B82721A2501N1 picture photo
Mfg. Part Number
B82721A2501N1
Brief Description
COIL CHOKE 18MH 0.5A HORZ
Datasheet Download
B82721A2501N1.pdf
Availability of B82721A2501N1
QUANTITY
B82721A2501N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82721A2501N1
Internal Part NumberEIS-B82721A2501N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance18mH
Current500mA
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.705" L x 0.681" W (17.90mm x 17.30mm)
Height (Max)0.496" (12.60mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82721A2501N1
Related LinksB82721, B82721A2501N1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82721A2501N1 Details Description
Related parts for B82721A2501N1
IC REG LDO 2.5V 50MA 3HSIP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 213VWM 344VC DO204AL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS 0.8MM PCB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC TERM datasheet.pdf