EPCOS (TDK) B82724J2332N1
B82724J2332N1 picture photo
Mfg. Part Number
B82724J2332N1
Brief Description
DOUBLE CHOKE 5.6MH 3.3A VERT
Datasheet Download
B82724J2332N1.pdf
Availability of B82724J2332N1
QUANTITY
B82724J2332N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82724J2332N1
Internal Part NumberEIS-B82724J2332N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package480
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance5.6mH
Current3.3A
DC Resistance (DCR)95 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.232" L x 0.728" W (31.30mm x 18.50mm)
Height (Max)1.307" (33.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82724J2332N1
Related LinksB82724, B82724J2332N1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82724J2332N1 Details Description
Related parts for B82724J2332N1
RES 4.7M OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS REL/SS OUT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf