EPCOS (TDK) B82747F4253N20
B82747F4253N20 picture photo
Mfg. Part Number
B82747F4253N20
Brief Description
RING CORE CHOKE 3X1.3MH 25A
Datasheet Download
B82747F4253N20.pdf
Availability of B82747F4253N20
QUANTITY
B82747F4253N20 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82747F4253N20
Internal Part NumberEIS-B82747F4253N20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesB82747
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance1.3mH
Current25A
DC Resistance (DCR)7.5 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension2.874" Dia (73.00mm)
Height (Max)1.575" (40.00mm)
Package / Case-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82747F4253N20
Related LinksB82747F, B82747F4253N20 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82747F4253N20 Details Description
Related parts for B82747F4253N20
CONN SPRING 58POS DUAL .217 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 18"L X 12"W datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf