EPCOS (TDK) B82793C502N201
B82793C502N201 picture photo
Mfg. Part Number
B82793C502N201
Brief Description
RING CORE DBL CHOKE 5UH SMD
Datasheet Download
B82793C502N201.pdf
Availability of B82793C502N201
QUANTITY
B82793C502N201 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82793C502N201
Internal Part NumberEIS-B82793C502N201
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance5µH
Current1.2A
DC Resistance (DCR)60 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Height (Max)0.189" (4.80mm)
Package / CaseHorizontal, 4 Gull Wing
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82793C502N201
Related LinksB82793C, B82793C502N201 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82793C502N201 Details Description
Related parts for B82793C502N201
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 72W 12V 6A datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 12CKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf