Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ90SA-LC
D38999/20WJ90SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ90SA-LC
Brief Description
TV 46C MIXED SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ90SA-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ90SA-LC
QUANTITY
D38999/20WJ90SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ90SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ90SA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ90SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ90SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ90SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ90SA-LC
RES .10 OHM 20W 5% WW RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 4/0 datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.42M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 2.54MM datasheet.pdf
BLZP 5.08/12/90LR SN OR BX datasheet.pdf
SOIC-8 CPL 110C DUAL CTR>100% datasheet.pdf
FAN AXIAL 200X70MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 16V 38W datasheet.pdf