EPCOS (TDK) B84111FM125
B84111FM125 picture photo
Mfg. Part Number
B84111FM125
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER LINE 250VAC 25A PANEL
Datasheet Download
B84111FM125.pdf
Availability of B84111FM125
QUANTITY
B84111FM125 Order Process
Ship out your order
Specifications of B84111FM125
Internal Part NumberEIS-B84111FM125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesB84111F
Filter TypeSingle Phase
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC250V
Voltage - Rated AC250V
Current25A
Frequency - Operating50 ~ 60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleThreaded Post (M5)
ApplicationsMedical
ApprovalsENEC, UL
Operating Temperature-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B84111FM125
Related LinksB8411, B84111FM125 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B84111FM125 Details Description
Related parts for B84111FM125
FIXED IND 47UH 135MA 11.4 OHM datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 5/8" 7/16-20 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 111K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
CAT 6 GSA SHLD PATCH CORD 10' BL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 25V AXIAL datasheet.pdf