EPCOS (TDK) B84143G150R112
B84143G150R112 picture photo
Mfg. Part Number
B84143G150R112
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER POWER LINE 150A 300/520V
Datasheet Download
B84143G150R112.pdf
Availability of B84143G150R112
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B84143G150R112 Order Process
Ship out your order
Specifications of B84143G150R112
Internal Part NumberEIS-B84143G150R112
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesB84143G
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationTwo Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC520V, 300V
Current150A
Frequency - Operating50 ~ 60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleThreaded Post (M10), Wire Leads
ApplicationsInverters, Power Drive Systems
ApprovalsCSA, UL
Operating Temperature-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)300V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)520V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B84143G150R112
Related LinksB84143G, B84143G150R112 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B84143G150R112 Details Description
Related parts for B84143G150R112
IC REG LDO 2.85V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75K OHM 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC46/X datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 10K OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS CABLE PIN datasheet.pdf