EPCOS (TDK) B88069X4890C103
B88069X4890C103 picture photo
Mfg. Part Number
B88069X4890C103
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 90V 20% 10KA
Datasheet Download
B88069X4890C103.pdf
Availability of B88069X4890C103
QUANTITY
B88069X4890C103 Order Process
Ship out your order
Specifications of B88069X4890C103
Internal Part NumberEIS-B88069X4890C103
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
Series-
PackagingBulk
Voltage - DC Spark Over (Nom)90V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeUser Defined
Package / CaseCylinder No Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B88069X4890C103
Related LinksB88069X, B88069X4890C103 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B88069X4890C103 Details Description
Related parts for B88069X4890C103
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1816 SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A SOT23A-3 datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 60W datasheet.pdf
CREE ML-E ON LINEAR BRD WHITE datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 260MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CABLE PIN datasheet.pdf