Apem Inc. BA9SW24A
BA9SW24A picture photo
Mfg. Part Number
BA9SW24A
Manufacturer
Product Category
LEDs - Lamp Replacements
Brief Description
BASED LED BA9S WHITE
Datasheet Download
BA9SW24A.pdf
Availability of BA9SW24A
QUANTITY
BA9SW24A Order Process
Ship out your order
Specifications of BA9SW24A
Internal Part NumberEIS-BA9SW24A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBased LEDs
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Lamp Replacements
Series-
Can Replace LampsMultiple Miniature Bayonet Lamps
Size / Dimension0.394" Dia x 0.945" H (10mm x 24mm)
Wavelength-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)24V
Base TypeMiniature Bayonet (BA9S)
ColorWhite
Millicandela Rating2070mcd
ConfigurationSingle
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BA9SW24A
Related LinksBA9S, BA9SW24A Datasheet, Apem Inc. Distributor
BA9SW24A Details Description
Related parts for BA9SW24A
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 640UF 250V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS 1MM datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 1A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 274 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf