Apem Inc. BA9SY12A
BA9SY12A picture photo
Mfg. Part Number
BA9SY12A
Manufacturer
Product Category
LEDs - Lamp Replacements
Brief Description
BASED LED BA9S YELLOW
Datasheet Download
BA9SY12A.pdf
Availability of BA9SY12A
QUANTITY
BA9SY12A Order Process
Ship out your order
Specifications of BA9SY12A
Internal Part NumberEIS-BA9SY12A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBased LEDs
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Lamp Replacements
Series-
Can Replace LampsMultiple Miniature Bayonet Lamps
Size / Dimension0.394" Dia x 0.945" H (10mm x 24mm)
Wavelength-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Base TypeMiniature Bayonet (BA9S)
ColorYellow
Millicandela Rating630mcd
ConfigurationSingle
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BA9SY12A
Related LinksBA9S, BA9SY12A Datasheet, Apem Inc. Distributor
BA9SY12A Details Description
Related parts for BA9SY12A
IDC CABLE-AKN30A/ AE34G / APK30A datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.93 WD 8SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 12A datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 9POS datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C datasheet.pdf
SHORTING LINK PRE-ASSY 10POLE datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-AA-510-I1 datasheet.pdf
RES 44.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FPA/C DI 1.5M 1771-IBD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf