Bel Fuse Inc. BACC45FN10-20S7H
BACC45FN10-20S7H picture photo
Mfg. Part Number
BACC45FN10-20S7H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 S BY RECP LC
Datasheet Download
BACC45FN10-20S7H.pdf
Availability of BACC45FN10-20S7H
QUANTITY
BACC45FN10-20S7H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC45FN10-20S7H
Internal Part NumberEIS-BACC45FN10-20S7H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC45FN10-20S7H
Related LinksBACC45FN, BACC45FN10-20S7H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC45FN10-20S7H Details Description
Related parts for BACC45FN10-20S7H
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
WASHER COMPRESSION SNP SERIES datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
AMPTRAC I/O 2MM CABLE 8POS 14FT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 1.05 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf