Bel Fuse Inc. BACC45FN10-20S7H
BACC45FN10-20S7H picture photo
Mfg. Part Number
BACC45FN10-20S7H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 S BY RECP LC
Datasheet Download
BACC45FN10-20S7H.pdf
Availability of BACC45FN10-20S7H
QUANTITY
BACC45FN10-20S7H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC45FN10-20S7H
Internal Part NumberEIS-BACC45FN10-20S7H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC45FN10-20S7H
Related LinksBACC45FN, BACC45FN10-20S7H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC45FN10-20S7H Details Description
Related parts for BACC45FN10-20S7H
IC VOLTAGE CHARGER LI-ION 8-DFN datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 40NS 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 10POS R/A SH datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC DUAL 1OF4 DECDR/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 10.16MM datasheet.pdf