Bel Fuse Inc. BACC63BN10-20P6H
BACC63BN10-20P6H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BN10-20P6H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
BACC63BN10-20P6H.pdf
Availability of BACC63BN10-20P6H
QUANTITY
BACC63BN10-20P6H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BN10-20P6H
Internal Part NumberEIS-BACC63BN10-20P6H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BN10-20P6H
Related LinksBACC63BN, BACC63BN10-20P6H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BN10-20P6H Details Description
Related parts for BACC63BN10-20P6H
IC MULTIPLEXER TRPL 1X2 16DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SC70 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
SWITCHING LOCK PLUG-IN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf