Bel Fuse Inc. BACC63BN10-20P6H
BACC63BN10-20P6H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BN10-20P6H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
BACC63BN10-20P6H.pdf
Availability of BACC63BN10-20P6H
QUANTITY
BACC63BN10-20P6H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BN10-20P6H
Internal Part NumberEIS-BACC63BN10-20P6H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BN10-20P6H
Related LinksBACC63BN, BACC63BN10-20P6H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BN10-20P6H Details Description
Related parts for BACC63BN10-20P6H
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK FEED THRU 5.2MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 6800PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
IDENTIFIER DIGITAL SIGNAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 320MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MOSFET DUAL SAB 1.8V 8SOIC datasheet.pdf