Bel Fuse Inc. BACC63BP10C20P8H
BACC63BP10C20P8H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP10C20P8H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P TH PLUG LC
Datasheet Download
BACC63BP10C20P8H.pdf
Availability of BACC63BP10C20P8H
QUANTITY
BACC63BP10C20P8H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP10C20P8H
Internal Part NumberEIS-BACC63BP10C20P8H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP10C20P8H
Related LinksBACC63BP, BACC63BP10C20P8H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP10C20P8H Details Description
Related parts for BACC63BP10C20P8H
VOLTMETER 200MVDC LED PANEL MT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 29A TO-220FP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL LOW 20PPM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf